Nedostatek anorganických minerálních solí má za následek narušení buněčné rovnováhy“

Wilhelm H. Schüssler

 

Dr. Schüssler zjistil, že nedostatek těchto solí v organismu vede k narušení buněčného metabolismu, a následně ke zdravotním problémům. Deficit se zpočátku může projevit např. nepatrnými odchylkami v barvě kůže, předčasnými vráskami a následně zdravotními problémy. Když je příslušná tkáňová sůl pravidelně doplňovaná ve formě, kterou je tělo schopno využít, buňky opět začnou normálně fugovat a dochází ke zlepšení zdraví.

 

12 základních tkáňových solí je tvořeno sloučeninami vápníku, sodíku, draslíku, fosforu, železa, hořčíku, křemíku, síry a chloridu. V dnešní praxi se používají pod názvy „tkáňové soli, buněčné soli, Schüsslerovy soli“ jako doplňková léčba a prostředek podporující prevenci onemocnění a regeneraci.

 

Na tkáňových solích je unikátní fakt, že do těla dostáváme pouze to, co je tělu vlastní. Při nedostatku určité sloučeniny nám tělo dává signály – bolesti, otoky, záněty, křeče... a informuje nás, co mu chybí. Správným předpisem lze chybějící látku cíleně doplnit a léčbu potíží účinně podpořit. Navíc díky homeopatickému ředění solí je zajištěna mnohem lepší vstřebatelnost látek ve srovnání s klasickými minerálními doplňky.

 

Podrobné informace o každé z 12 tkáňových solí, jejích specifických účincích a indikacích najdete na www.tkanove-soli.cz/produkty/. (PRO VELMI ZVÍDAVÉ ČTENÁŘE: po kliknutí na odkaz každé jednotlivé soli se otevře stránka se stručnými informacemi o soli a odkazem s detailním popisem jejího působení ve formátu .pdf - např. pro sůl Ferrum Phosphoricum a odkaz na .pdf dokument s podrobnostmi na www.tkanove-soli.cz/products/ferr-phos-magenta-/ . )

 

Na konzultaci a diagnostiku se lze objednávat telefonicky, e-mailem nebo kontaktním formulářem na našem webu.