Vaše otázky:

Datum: 08.08.2019

Vložil: Drahomíra Holubová

Titulek: Kočka - močové krystalky

Dobrý den, prosím o radu při léčbě mojí 19 leté kočičky. Problém začal cca před 2 týdny častým močením malého množství moči. Občas se vyskytl i malý krvavý chuchvalec. Vet.naordinovala ATB po zjištění, že v moči jsou bílé krvinky a bílkoviny, která jsem se neodvážila nepodávat. K tomu jsem dávala Cantharis 9 CH a Equisetum hiemale 9 CH + Arnicu, protože kočička měla zjevně bolesti. Po dobrání ATB byla moč vyšetřena též na sediment s výsledkem přítomnosti moč. krystalů, které působí zraňování měchýře. Kočička je živená převážně mokrým krmivem zn.Cosma = bez obilnin a příměsí, minimálně granulemi Purizone bez obilnin. Pokud je to možné, prosím o radu, jaká homeopatika by byla nejvhodnější. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď, Drahomíra Holubová

Datum: 13.01.2019

Vložil: Stanislav

Titulek: Zánět paty

Dobrý den trápí mě bolest paty(pravidelně jsem hrával nohejbal)nejdříve to bylo jen po hře,ale ted je to trvalé.Jaká homeopatika na tento problém?Dočetl jsem se o Hekla Lava.
Děkuji za odpověd.

Datum: 14.01.2019

Vložil: jv

Titulek: Re: Zánět paty

Dobrý den, pane Stanislave,
díky za Váš dotaz. Co se týká potíží s patními či jinde lokalizovanými ostruhami, je to častá potíž lidí nejrůznějšího věku.
Pokud se u Vás jedná o patní ostruhu, jako nejlepší a nejčastěji předepisovaný homeopatický lék se opravdu jeví HeklaLava, kterou lze předepsat čistě symptomaticky, tedy bez celostního pohledu.
Patní ostruha je výrostek na tvrdé tkání - kosti, sám je stejného materiálu, tedy jeho vznik i léčba bývá delší. Je potřeba trpělivost.
Doporučuji Hekla Lava c9 nebo jen d6, nejdříve kuličky, poté zkoušet vodný roztok. Pokud by ani po cca 2 měsících nebyla VŮBEC ŽÁDNÁ reakce, zkoušela bych vyšší potenci, ale ne každý den, abyste si naopak alší symptomy Hekly nevyvolal...
Pokud to ale ostruha není, Heklu nedoporučuji. Pak bych doporučila vyšetření u ortopeda.
Mějte se,
j

Datum: 07.01.2019

Vložil: Yvona

Titulek: menopauza

Dobry den, muzete mi, prosim, doporucit vhodnou alternativu pro zmirneni priznaku menopauzy, zejmena navalu a nervozity? Uzivam bezne dostupne preparaty, ale domnivam se, ze na mne nepusobi. Dekuji za radu.

Datum: 11.01.2019

Vložil: jv

Titulek: Re: menopauza

Dobrý den, Yvono, díky za Váš dotaz.
V první řadě je důležité, jestli užíváte hormonální antikoncepci.
Pak by mne zajímalo, jak dlouho už těmito symptomy trpíte - nevím, kolik Vám je, jestli jste po porodu, nebo jestli se návaly dostavily s nasazením HA či při změně - toto vše jsou důležité faktory, které nejčastěji (ale ne vždy) výrazně ovlivňují menstruaci.
Z homeopatického repertoáru existuje hned několik desítek léků, které tzv. dysmenorheu - potíže, které doprovází jinak normální menstruaci, předpesat (Lachesis, Sepia, Pulsatilla, Sulfur.......)
Nejúčinnější bude vždy předpis založený na osobní konzultaci - tedy předpis šitý na míru přímo Vám.
Mohu Vám proto nabídnout osobní konzultaci.
Přeji Vám pěkný den,
j

Datum: 11.01.2019

Vložil: jv

Titulek: Re: Re: menopauza

Aaaaaa, teď vidím, že v titulku je menopauza - tedy bude důležité vědět, jak dlouho už jste po ukončení menses, jaký býval její průběh, s případným pre-menstr. syndromem - rovněž návaly, podrážděnost, lítostivost, hádavost - tyto projevy se někdy při končící menses dočasně zvýrazní....
ale i tak jako závěr Vám mohu zodpovědně doporučit pouze osobní konzultaci.
j

Datum: 14.10.2018

Vložil: Zdena

Titulek: Genitalni opar

Moje 25 leta dcera ma genitalni opar. Byla u lekare a dostala antivirotika a masticku, ale od bolesti to samozrejme nepomaha. Chtela jsem se zeptat, jestli lze homeopatiky lecbu urychlit a pripadne jak. Dekuji

Datum: 21.10.2018

Vložil: JanaV

Titulek: Re: Genitalni opar

Dobrý den,
ajaj, ano, je to velice bolestivé.
Jen se ještě zeptám, jestli se opar vyvinul nějakým přetížením, celkovým vyčerpáním nebo se viróza vyvinula přenosem?
Odpověď bude trochu obsáhlejší - můžete mi zavolat? V pracovní dny 9-17.jv

Datum: 25.09.2018

Vložil: Ivana

Titulek: popraskané bradavky

Dobrý den prosím o radu..mám 3týdenní miminko a plně kojim..jen mám bradavky rozpraslané a kojení je pro mě noční můra..u přisání až brečím..někdy bolest hned přejde někdy to bolí celé kojení..prosím o radu které homeopatika jsou na tenhle problém nejlepší

Datum: 21.10.2018

Vložil: JanaV

Titulek: Re: popraskané bradavky

Dobrý den,
ajaj, tu bolest si sama pamatuju - jako žiletky.
Z nehomeopatických postupů vřele doporučuju po každém kojení vždy ještě vymáčknout pár kapek mat.mléka nechat volně zaschnout. Jinak bradavky nemýt čímkoli dráždivým, snad ani vodou.
Jinak naprosto úžasným a navíc univerzálním prostředkem na rozpraskané, až zanícené bradavky, je Castor Equi.
Mám ale obavy, že ho sem do ČR Boiron nedováží, jako celou spoustu jiných zajímavých léků.
Mám ho tedy u sebe v ordinaci, pokud byste se chtěla zastavit...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek