„Léčíme člověka, ne jeho nemoc.“

Dr. Edward Bach

 

Květové esence Edwarda Bacha:

Máte dlouhodobé emocionální potíže? Propadáte strachům, beznaději, úzkosti či depresím? Připadáte si dlouhodobě uvíznutí v tíživé životní situaci? Investujete příliš mnoho Vaší energie do situací, které Vás nakonec vůbec netěší? Trpíte častými výkyvy nálad?

To vše (a mnohem více) jsou nejčastější situace, na které lze předepsat kombinaci květových esencí přímo podle Vašich potřeb.

To, co život přináší, změnit nedokážeme. Ale dokážeme Vám pomoci podívat se na vše jinak.

Jemné a hluboké působení květových esencí harmonizuje emocionální složky naší bytosti. Všichni máme zkušenost s tím, že když se nám zlepší nálada, všechno vidíme jinak.

Přijďte se poradit, jaké esence jsou vhodné právě pro Vaši současnou situaci a odneste si domů lahvičku s Vaší směsí.

Objednávat se můžete telefonicky, e-mailem nebo kontaktním formulářem na našem webu.

 

Květové esence Arthura Baileyho, kombinace Five Elements – emocionální akupunktura:

Systém 5 elementů – oheň, země, kov, voda a dřevo je znám už po tisíciletí z čínské medicíny. Květové esence Five Elements cíleně harmonizují tyto prvky na naší emocionální úrovni.

V každém z nás jsou v různé dynamice zastoupeny všechny prvky. V ideálním stavu, kdy jsou prvky v harmonii, se cítíme vyrovnaní, zdraví a v dobré pohodě. Pokud dojde různými vlivy k disharmonii, některý prvek začne převládat/ oslabovat, dochází díky propojenosti celé pětice k narušení emocionální rovnováhy a tím k pocitům nepohody, nespokojenosti a často následně k fyzickým onemocněním.

Jste spontánní člověk, který mívá radost ze života, září energií, umí srdečně komunikovat, má bohatou představivost a spoustu nápadů. Poslední dobou jste ale jako bez života, nechce se vám ani promluvit, jste vyčerpaná, apatická, místy až nenávistná, je vám stále zima? Nebo naopak jednáte nutkavě a impulsivně, ztrácíte kontrolu nad sebou, jdete přes limit, jste netrpělivá, až agresivní? Toto je příklad dvou opačných poloh jednoho stejného prvku v disharmonii, prvku OHNĚ.

Působením vhodně zvolené esence/ kombinace esencí Five Elements dochází k zesílení/ zeslabení daného prvku a následnému vyladění celé pětice. Působení květových esencí FiveElements lze vhodně doplnit pohybovým cvičením Five Elements Dance, založeným na praxi Tchai-Chi. Možnost naučit se tanec Five Elements vám již brzy nabídneme v rámci projektů SoulCentra.

Na konzultaci o výběru vhodné kombinace esencí Five Elements se můžete objednávat telefonicky, e-mailem nebo kontaktním formulářem na našem webu.

 

Více o esencích E.Bacha:

Už jako student medicíny v Cambridgi byl Edward Bach mnohem více zaujat svými pacienty než pouze jejich nemocemi a se zájmem naslouchal vyprávění o jejich potížích. Došel k závěru, že léčení nemoci je nedostatečné, je třeba léčit člověka jako celek. Jeho výzkum v oboru bakteriologie a práce v laboratoři Londýnské homeopatické nemocnice mu ukázaly cestu k pozdějšímu poznání: zdraví těla je závislé na našem způsobu myšlení a našich pocitech. Naše tělo reaguje na duševní rozpoložení. Upustil od přísně vědeckých důkazů a intelektuálních postupů, odešel na venkov a vyvinul zcela nový a jednoduchý způsob léčení.

Sestava 38 květových esencí pokrývá stejný počet negativních stavů mysli. Bach je rozdělil do 7 základních skupin: esence na strach, na nejistotu a nerozhodnost, na pocit samoty, ne nezájem o současné dění, na přecitlivělost k vnějším vlivům a nápadům, na stavy melancholie a beznaděje a na přehnanou péči o druhé. Každá esence pomáhá v konkrétně popsaných stavech. Asi nejznámějším produktem Bachovy řady je poprávu Bachova krizová směs (kombinace 5 esencí), podávaná jako první pomoc při šoku, panice, otupění, silné nervozitě, ale i úrazu.

Působení květových esencí je velmi jemné, účinné a bez škodlivých vedlejších efektů.