„Nejdůležitější roli na cestě k uzdravení hraje sám pacient“.

Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie

 

Klasická homeopatie je 200 let staré léčebné umění. Cílem je bezpečná a účinná obnova samoléčebných sil na všech úrovních našeho bytí – fyzické, emocionální a mentální. Je celosvětově nejvíce používanou a nejoblíbenější alternativní medicínou.

Zakladatel klasické homeopatie, německý lékař Samuel Hahnemann, vycházel z poznatku, že život všech bytosti je řízen tzv. vitální silou/ životní energií. Různými negativními vlivy se tato síla oslabuje a tím vznikají fyzická a psychická onemocnění, emocionální disharmonie či jiné potíže. Podle Hahnemanna tedy onemocnění vzniká teprve tehdy, je–li naše vitální sila v nerovnováze. Cíleným působením na vitální sílu dochází k jejímu opětovnému „narovnání“ a nastartování samoléčebných mechanismů klienta. Cílem homeopatické léčby je předepsat lék, který účinně harmonizuje životní sílu.

Homeopatie přistupuje ke klientovi individuálně – každý z nás jsme jedinečná bytost. Léčíme nemocného, nikoli jeho nemoc. Konzultací s profesionálním homeopatem se sestaví soubor projevů pacienta, ze kterého je odvozen homeopatický předpis. Předpis tedy není „něco na kašel nebo něco na depresi“, ale „něco pro člověka, který má kašel nebo depresi“ - kašel nebo deprese se může projevovat u každého z nás jinak.

Předepisovat lze na potíže chronického, opakujícího se rázu nebo na potíže akutní, jednorázové – chřipky, virózy, úrazy, apod. Nezřídka je předepsaný homeopatický lék doprovázen předpisem květových esencí – na podporu emocionální úrovně a předpisem tkáňových solí – na podporu fyzické složky naší bytosti.

Správně vybraný homeopatický lék, může dočasně a krátkodobě způsobit zesílení projevů chronické nemoci nebo dřívějších onemocnění. Posléze se však dostaví nejen úleva, ale cítíme se celkově regenerovaní a vitálnější. Není výjimkou, že se změní i náš pohled na život a dosud nevyřešená témata jsme schopni nahlížet z jiné perspektivy, říkáme, že se „někam posuneme“.

 

Odpovědi na nejčastější otázky naleznete v záložkách:

Jak probíhá konzultace?

Výběr léku.

Výběr potence.

Z čeho se léky vyrábějí?

Vždyť je to placebo!

A léčím se?

Přednosti homeopatie.

Trocha historie.